Rzeszów

73 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu ujawnili wczoraj rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość blisko 13,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Zatrzymali 59 uprawnień do kierowania.

Policyjna akcja rozpoczęła się wczoraj o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 13 492 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 73 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 37 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 36 (w tym 4nietrzeźwych rowerzystów) odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 59 uprawnień do kierowania.