Z życia wzięte

Przy braku własnych środków na kupno mieszkania czy budowę własnego wymarzonego domu, idealnym rozwiązaniem wydaje się być kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego. Nie każdy miał możliwość odłożenia choć części kwoty, którą pochłonie kupno i urządzenie jego własnego M, dlatego banki zdecydowały się udzielać takim osobom kredytu na kupno mieszkania zabezpieczonego hipoteką, nie wymagając zazwyczaj potrzebnego wkładu własnego.

Dla osób myślących poważnie nad rozmową z bankiem i podpisaniem umowy kredytowej o taki produkt, eksperci portalu ?Mieszkanie dla młodych? przygotowali podsumowanie najlepszych kredytów mieszkaniowych bez wkładu własnego. Najkorzystniejszą ofertę proponuje PKO Bank Polski sygnujący ?WŁASNY KĄT Hipoteczny?. Oferta ta pokonuje konkurencję pod względem wysokości miesięcznej raty, która wynosi jedynie 1069,98 złotych miesięcznie. Na drugim miejscu jest kredyt hipoteczny Getin Banku z miesięczną ratą rzędu 1100,69 zł. Dalej na podium w tej kategorii uplasował się Bank Ochrony Środowiska W jego przypadku co miesiąc za luksus posiadania własnej nieruchomości płacić będziemy 1145,64 złote.

Całość zestawienia pod adresem http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl/twoje-finanse/162-kredyty-hipoteczne-bez-wkladu-wlasnego

Badania pokazują, że niewielka ilość młodych małżeństwa jest stać na wkład własny. W zależności od roku, jest to około 5% młodych do 35 roku życia. Dzięki temu, że wysupłamy z kieszeni pewne środki na wkład, nasza przyszła rata będzie mniejsza, a oprocentowanie niższe. Najlepiej jest mieć przygotowane od 10% do nawet 40%, co pozwoli efektywnie obniżyć koszty i sprawić, że będziemy mniej obciążeni spłacaną kwotą.

Są jednak banki, które nie przyznają kredytu mieszkaniowego bez posiadania własnych środków.

Citi Handlowy BNP Paribas i ING Bank Śląski pożyczają maksymalnie 90 proc. wartości nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie zobowiązania, natomiast Invest-Bank i Bank BPH są bardziej zachowawcze i udzielają kredytu osobie posiadającej 20% wartości zobowiązania.