Z życia wzięte

Wydawałoby się, że skoro zakres ubezpieczenia OC został uregulowany prawnie i nie może różnić się u ubezpieczycieli, to nie ma znaczenia, gdzie je kupimy. Owszem samo OC i jego zakres się nie różni, jednak zniżki, zwyżki i dodatkowe oferty, to już sprawa indywidualna ubezpieczalni.

Oblicz OC ? to powinno stanowić hasło każdego, kto zamierza ubezpieczyć swój samochód. Każdy posiadacz jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego w Polsce raz do roku staje przed tym zadaniem ? albo przedłużyć ubezpieczenie OC u dotychczasowego ubezpieczyciela, albo wybrać nowe towarzystwo ubezpieczeniowe i nową ofertę. Dobrze sprawdzają się wtedy kalkulatory, zarówno te na stronach towarzystw ubezpieczeniowych, jak i tzw. porównywarki.

Oblicz OC ? aby było taniej i lepiej

Są w Internecie dwa rodzaje kalkulatorów internetowych ? te, które znajdują się na stronie ubezpieczalni, wyliczające dokładną składkę u danego ubezpieczyciela, uwzględniając zniżki i dodatkowe oferty, które ubezpieczyciel może w ramach polisy zaproponować. Inny rodzaj, to tzw. porównywarki, czyli kalkulatory zrzeszające oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Dzięki nim, po wpisaniu odpowiednich danych (wiek kierowcy, samochodu, marka, przebieg, moc silnika, etc.) zostanie nam pokazana najkorzystniejsza oferta ze szczegółami ? składki, zniżki, itd. Następnie poniżej pojawią się oferty innych ubezpieczycieli, w zależności od naszych ustawień np. oferty pokażą się od tej, która ma najniższą składkę.

Oblicz OC ? nie warto przepłacać, a i tak musisz je kupić!

Poszukiwanie najtańszego OC ma sens, bo nie warto przepłacać, biorąc pod uwagę, że samo OC nie różni się u innych ubezpieczycieli. Bierzmy pod uwagę przy wyborze dodatkowe oferty, np. zniżki na AC, czy NNW. OC w Polsce jest obowiązkowe i musi zostać zakupione. Jeżeli chcemy zabezpieczyć się od automatycznego wznowienia polisy po jej ukończeniu u ubezpieczyciela, od którego planujemy odejść, warto wcześniej zainteresować się poszukiwaniem nowych, intratnych ofert. Dlatego oblicz OC wcześniej ? nie warto w tym przypadku przepłacać.