Z życia wzięte

Założenie konta oszczędnościowego pozwoli Ci na odkładanie wolnych środków, ale nie tylko. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do lokat, w razie problemów konto oszczędnościowe umożliwi Ci zachowanie płynności finansowej. Inną zaletą tego produktu finansowego jest to, że rachunek oszczędnościowy jest obok lokaty najlepszą formą bezpiecznego oszczędzania kapitału. A jakie są najlepsze konta oszczędnościowe? Zapoznaj się z poniższym rankingiem, aby się tego dowiedzieć.

Oto lista kont, które zapewnią Ci najlepszy możliwy zwrot z włożonych środków kapitałowych. Konta oszczędnościowe charakteryzują się zmiennym oprocentowaniem, zatem uwzględnij fakt, że w przyszłości wysokość odsetek zapewne ulegnie zmianie.

1. Bank Millenium

W przypadku tego konta oszczędnościowego, oprocentowanie wynosi 4% do kwoty 50 tysięcy, natomiast powyżej tej sumy oprocentowanie jest już niższe. Pierwszy przelew w miesiącu wynosi 0 zł, a każdy następny 7,50 zł. Oprocentowanie 4% dotyczy klientów, którzy posiadają rachunek osobisty Konto 360, a jego wysokość obowiązuje przez 4 miesiące od dokonania pierwszej wpłaty na konto oszczędnościowe. Po tym okresie zaczyna obowiązywać standardowe oprocentowanie. Promocja w banku Millenium trwa do 27 września 2014 roku.

2. Bank SMART

Bank SMART to część FM Banku PBP tworząca rozwiązania bankowe głównie na urządzenia mobilne. Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego w banku SMART wynosi 4% przy kwocie do 50 tys. zł. Zaletą konta jest to, że za jego prowadzenie nie ponosimy opłat. Pierwszy przelew wewnętrzny wynosi 0 zł, a każdy następny 5 zł. Przy wpłacie kwoty powyżej 50 tysięcy zł. Oprocentowanie nadwyżki wynosi 3%.

3. BGŻ Optima

Oprocentowanie konta bankowego wynosi 3,5% dla środków do 100 tysięcy złotych. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z 3-miesięcznej lokaty o stałym oprocentowaniu w wysokości 4% w skali roku dla środków do 20 tysięcy zł. Zaletami konta jest: brak opłat za jego prowadzenie oraz przelewy.

4. Getin Online

W banku Getin oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wynosi 3,5% do kwoty 100 tysięcy zł. Darmowe jest prowadzenie konta oraz pierwszy przelew. Każdy następny wynosi 4,99 zł. Warunkiem objęcia promocją jest posiadanie rachunku oszczędnościowego lub jego założenie w czasie promocji. Po zakończeniu promocji zaczyna obowiązywać standardowe oprocentowanie. Z promocji można skorzystać do 31 sierpnia 2014 roku.

5. BNP Paribas

Oprocentowanie w BNP Paribas wynosi 3,5% przy kwocie do 50 tysięcy złotych. Założenie, prowadzenie rachunku i przelewy wewnętrzne są za darmo. Aby zostać objętym promocją, konieczne jest posiadanie konta osobistego Konto Dobrze Dobrane. Podane powyżej oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące.

http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com - aktualne rankingi kont oszczędnościowych.