Promocja

Już dzisiaj rozpoczyna 18 edycja ?Powidlaków?. Święto tradycyjnego smażenia powideł na przestrzeni lat stało się prawdziwą wizytówką Ziemi Krzeszowskiej. ?Powidlaki? z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem odwiedzających, którzy specjalnie na ten wrześniowy weekend przyjeżdżają do Krzeszowa z całej Polski.

Impreza organizowana jest już od 18 lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie, od kilku lat pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.

 

Jak co roku dla odwiedzających organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: występy lokalnych artystów, zespołów oraz koncerty zaproszonych gwiazd. W tym roku są to: Zbóje, Feeria-Folk, Bogdan Borowski ? założyciel grupy Milano, Ewa Pac Band oraz Enej.

Wśród imprez towarzyszących organizatorzy przewidzieli m.in.: Wojewódzki konkurs kulinarny ?Najlepszy produkt ze śliwką?; tradycyjne smażenie powideł w miedzianych kotłach; zawody wędkarskie; wystawy malarstwa, rzeźby i rękodzieła artystycznego; pokazy wikliniarstwa i garncarstwa; wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy 13 i 14 września na Plac Targowy do Krzeszowa.