Z życia wzięte

Bez względu na porę roku, każda z kobiet pragnie mieć szczupłą sylwetkę. Wynika to nie tylko ze względów estetycznych, lecz także zdrowotnych. Panująca obecnie moda na zdrowy styl życia zachęca do aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. Czasem jednak okazuje się, że zrzucić zbędne kilogramy wcale nie jest tak łatwo.

Drakońskie diety

Z każdego medium dociera do nas informacja o szkodliwym wpływie na zdrowie jedzeniu typu fast-food. Ciężko jest go unikać, zwłaszcza że coraz więcej osób ma coraz mniej czasu na samodzielne gotowanie. Chociaż bary szybkiej obsługi cieszą się nieustającą popularnością, to jest alternatywa w postaci cateringów dietetycznych. Powstają firmy, które przywożą klientom do domu lub do pracy gotowe, zdrowe i niskokaloryczne posiłki. Jednak ich koszt jest bardzo wysoki i wiele osób rezygnuje z tego typu usług. Samodzielne próby zrzucenia nadprogramowych kilogramów w wielu przypadkach kończą się drakońskimi i bardzo surowymi dietami. Rezygnujemy z dużej gamy produktów, co źle wpływa na nasze zdrowie, gdyż nie dostarczamy odpowiedniej ilośći witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ważne jest regularne spożywanie posiłków. To ono stanowi podstawę dla wyregulowania metabolizmu. Dzięki temu unikamy magazynowania zapasów w naszym ciele i chudniemy. Jednak sama dieta nie przyniesie w pełni pięknej sylwetki.

Zabiegi wyszczuplające sylwetkę

Gubiąc zbędne kilogramy zapominamy czasem o właściwej pielęgnacji skóry ciała. Przy szybkiej utracie masy skóra może nie nadążać za spalaniem tkanki tłuszczowej i stać się obwisła. Niestety kremy ujędrniające mogą okazać się niewystarczające. Kiedy tyjemy nasza skóra rozciąga się, natomiast kiedy nagle zaczynamy tracić kilogramy, potrzebuje ona trochę czasu, aby odzyskać dawną sprężystość - mówią specjaliści z kliniki http://www.esteticmed.pl/W niektórych przypadkach mogą pomóc tylko specjalne zabiegi. Dlatego też w klinikach dostępna jest cała gama zabiegów, wspomagająca nas w uzyskaniu szczupłej i jędrnej sylwetki.

Do najpopularniejszych zabiegów należą:

  • lipoliza iniekcyjna - bezpośrednio do tkanki tłuszczowej wstrzykuje się specjalny preparat, który powoduje jej rozbicie i rozerwanie struktury. Zabieg przeprowadza się etapami, ze względu na to, że musi zostać wprowadzona do organizmu odpowiednia ilość preparatu. Efektem jest ujędrniona i gładka skóra, gdyż dodatkowo preparat likwiduje cellulit.
  • lipoliza laserowa - polega na bezpośrednim usunięciu tkanki tłuszczowej przy pomocy systemu Joule ProLipo Plus. Trwale likwiduje tkankę tłuszczową, a jednocześnie obkurcza nadmiar wiotkiej skóry.
  • endermolab - urządzenie to usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej zarówno z okolic twarzy, jak i całego ciała. Wyposażone zostało dodatkowo w funkcję Lipomassage, która wyrównuje nierówności powstałe pod skórą i redukuje cellulit. Zabieg ten polecany jest także jako terapia odprężająca po ciężkich treningach.
  • med contour - podczas wykonywania zabiegu wytwarzane są fale ultradźwiękowe, które powodują rozpad i upłynnienie tkanki tłuszczowej. Rozbite komórki nie odbudowują się, dzięki czemu po zabiegu możemy cieszyć się brakiem efektu jojo, z którym mamy do czynienia w przypadku wielu diet. Efekty widać już po zastosowaniu jednego zabiegu. Zyskujemy również jędrniejszą skórę bez cellulitu.
  • N.I.L. - liposukcja infradźwiękowa - zabieg lekko inwazyjny. Z pomocą specjalnej głowicy z obszarów docelowych zostaje odessana tkanka tłuszczowa. Szczególnie zaleca się ją do zastosowania w tych obszarach, których nie można wymodelować za pomocą ćwiczeń

Skuteczność zabiegów

Każdy z zabiegów zaleca się wykonywać w seriach z odpowiednią ilością powtórzeń, aby utrwalić efekt.  Należy również pamiętać, aby stosować się do zaleceń lekarskich. Odpowiednia pielęgnacja ciała wspomoże zabiegi w szybszym działaniu. Specjalista pomoże w doborze odpowiedniego dla nas zabiegu i powie, jak się odżywiać, i z jakich aktywności korzystać, abyśmy mogli cieszyć się efektami wykonanych zabiegów przez lata.

Więcej o naszych zabiegach: http://www.esteticmed.pl/oferta/wskazania