Rzeszów

W czwartek, 17.07 br. na uroczystej konferencji prasowej, która odbyła się w Porcie Lotniczym ?Rzeszów-Jasionka?, przedstawiciele nowej linii lotniczej 4YOU Airlines z Warszawy ogłosili uruchomienie połączeń z Rzeszowa do ośmiu nowych destynacji. Połączenia będą realizowane samolotem typu Airbus 320, który będzie dysponował 180 fotelami na pokładzie. Będzie to pierwszy samolot bazujący na stałe na lotnisku w Jasionce.

Nowe trasy, jakie będzie wykonywać 4YOU Airlines z Rzeszowa, to: Mediolan (Bergamo) dwa razy w tygodniu, Bruksela (Charleoi) dwa razy w tygodniu, Dortmund dwa razy w tygodniu, Edynburg dwa razy w tygodniu, Barcelona (Girona) dwa razy w tygodniu, Rzym (Fiumicino) dwa razy w tygodniu, Paryż (Charles de Gaulle) trzy razy w tygodniu oraz Tel Awiw ? raz w tygodniu. ? To początek nowej ery na lotnisku w Rzeszowie i ogromnie się cieszę, że udało nam się porozumieć z nowym polskim przewoźnikiem lotniczym, aby swoimi połączeniami regularnymi objąć właśnie Rzeszów ? podkreślił Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska. Dodał, że ogromne znaczenie w tym nowym przedsięwzięciu ma także fakt, iż samolot przewoźnika będzie na stałe bazował w Porcie Lotniczym ?Rzeszów-Jasionka?. ? To wielki przeskok dla naszego lotniska, bowiem baza samolotu oznacza także wielki krok do przodu w kontekście wykorzystania naszej infrastruktury technicznej, na czele z nowo wybudowanymi hangarami do obsługi technicznej ? oznajmił prezes Nowak.

- Dla nas jest to również szczególny dzień i doniosła chwila, bowiem wchodzimy na rynek regularnych połączeń lotniczych jako nowa linia, ale też posiadająca duże doświadczenie w projektach czarterowych, a także jako jeden z największych w Polsce tour-operatorów ? podkreślił Michał Mikołajczak, wiceprezes 4YOU Airlines. Zdaniem wiceprezesa Mikołajczaka, to właśnie doświadczenie na rynku turystycznym i długoletnia obecność na tymże rynku firmy Alfa Star, która od początku działalności 4YOU Airlines jest zaangażowana w ten projekt, pozwoliły realnie myśleć o urzeczywistnieniu tego ambitnego przedsięwzięcia. ? Jesteśmy przekonani, że oferowany przez nas produkt będzie cieszył się zainteresowaniem i zaufaniem pasażerów, bowiem proponujemy bardzo prosty system rezerwacji i przejrzystą politykę cenową, zarówno pod względem ceny przelotu, jak też opłaty za bagaż i oferty sprzedaży pokładowej ? zaznaczył przedstawiciel nowej linii lotniczej.

Pierwsze loty z Rzeszowa do ośmiu nowych portów docelowych odbędą się 3 listopada. Wiceprezes Mikołajczak dodał także, że w ten sam dzień uruchomione będą operacje 4YOU Airlines z innego polskiego lotniska ? Łodzi. Świetną informacją dla pasażerów będzie z kolei to, że z okazji ogłoszenia nowych połączeń 4YOU Airlines oferuje pasażerom 7 000 biletów na wszystkie trasy dostępne w siatce połączeń przewoźnika w promocyjnej cenie 47 złotych w jedną stronę (ze wszystkimi opłatami). Promocja będzie trwała przez cały sierpień br., a rezerwacji będzie można dokonywać online już od północy 1 sierpnia pod adresem www.4YOUAIRLINES.com , lub też w najbliższym biurze podróży. ? Liczba miejsc w inauguracyjnej promocji jest ograniczona, zatem zachęcam wszystkich do jak najszybszego zapoznania się z naszą ofertą ? podkreślał Michał Mikołajczak.

Na zakończenie konferencji przedstawiciele rzeszowskiego lotniska oraz 4YOU Airlines, wraz z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem oraz przedstawicielem samorządu województwa Bogdanem Romaniukiem podpisali pamiątkowy dokument nawiązujący do uroczystej konferencji.

Rozkład lotów 4YOU Airlines  (czasy lokalne)

rozklad