Z życia wzięte

Rozmowa o pracę to z reguły stresujące, niezbyt przyjemne przeżycie. W końcu w ciągu tych kilku, czy też kilkunastu minut ważą się nasze losy ? otrzymamy posadę bądź też pracodawca odrzuci naszą kandydaturę. Co zrobić, by dobrze wypaść i aby wszystko ułożyło się po naszej myśli? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy przydatny mini-poradnik.

1) Nie możesz się spóźnić ? punktualność to cecha szczególnie ceniona właśnie przez pracowników. W oczach potencjalnego szefa kandydat, który już na rozmowę nie stawia się o wyznaczonej godzinie, prawdopodobnie nie będzie zjawiał się w pracy na czas. Jeśli karzemy komuś na siebie czekać, świadczy to o braku szacunku z naszej strony. Dlatego też warto wyjechać z domu nawet i za wcześnie i kilka minut zaczekać w samochodzie, niż przybyć za późno.

2) Zadbaj o pierwsze wrażenie ? bądź miły, uśmiechnięty, profesjonalny. Pewnie uściśnij wyciągniętą dłoń, postaraj się zapanować nad nerwami, roztrzęsionym głosem. Zatroszcz się o odpowiedni, elegancki strój i schludny wygląd zewnętrzny.

3) Zgromadź informacje ? jeszcze przed samą rozmową koniecznie odwiedź stronę internetową firmy, do której aplikujesz. Warto zdobyć choćby podstawowe informacje, dowiedzieć się czym dokładnie dane przedsiębiorstwo się zajmuje. Dzięki temu zostaniesz zapamiętany jako osoba zorientowana w temacie, autentycznie zainteresowana konkretną posadą.

4) Zabierz niezbędne dokumenty ? koniecznie weź ze sobą CV oraz list motywacyjne. Dodatkowo także niezbędne dyplomy, informacje o ukończonych kursach, referencje od byłych pracodawców i inne niezbędne dokumenty.

5) Bądź pewny siebie ? staraj się podkreślać swoje atuty,udowodnij osobie przeprowadzającej rekrutację, że jesteś odpowiednią osobą na właściwym miejscu.

6) Nie daj się zaskoczyć ? rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj wyglądają podobnie. Możesz zatem już wcześniej przygotować sobie w głowie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania ? jakie są Twoje mocne strony, dlaczego chcesz pracować właśnie w owej firmie, jak wyobrażasz sobie swoje życie za 10 lat itd. Przygotuj się także na pytanie o zarobkach ? najlepiej zorientuj się ile mniej więcej zarabia się w danej branży na stanowisku, które pragniesz otrzymać.

Nawet jeżeli pierwsza rozmowa nie przyniesie upragnionego rezultatu nie zniechęcaj się i nie rezygnuj, ale koniecznie umów się na kolejne! W znalezieniu wymarzonych ofert pracy z pewnością przydatny okaże się serwis Gowork.pl. Codzienne, aktualne ogłoszenia z kraju i z zagranicy, informacje o kursach i szkoleniach, opinie o pracodawcach. Wpisz miasto oraz branżę, która Cię interesuje, a na ekranie pojawią się oferty spełniające Twoje oczekiwania. Zajrzyj na stronę praca - www.gowork.pl ? miejsce przyjazne wszystkim osobom szukającym wymarzonej posady.