Rzeszów

We wtorek i środę (4-5 marca) w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się IX Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon. WSIiZ zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzenia stoiska uczelni, na którym jak zwykle nie zabraknie atrakcji.

W tym roku w Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie ponad 100 wystawców, uczelnie wyższe z całego kraju oraz z zagranicy (m. in. z Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Łotwy, Szwecji), szkoły doskonalenia zawodowego, wydawnictwa, internetowe portale edukacyjne.

- Mamy nadzieję, że stoisko WSIiZ będzie jak zawsze przyciągać nowoczesną formą i kolorystyką, która wyróżnia je na tle innych. Liczymy na tak duże zainteresowanie, jak w poprzednich latach. Dla odwiedzających nas uczniów mamy kilka ciekawych niespodzianek  i nowości, jak choćby gry na x-boxa oraz ?latająca ryba?). Dodatkowo, jak zawsze zależy nam przede wszystkim na przekazaniu rzetelnej merytorycznej informacji na temat uczelni, kierunków i możliwości, jakie dają studia w WSIiZ, dlatego najważniejsze jest dla nas zaangażowanie wykładowców i studentów, którzy będą udzielać wyczerpujących informacji na temat uczelni ? podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie .

Każdy odwiedzający stoisko WSIiZ otrzyma zestaw materiałów o studiach w uczelni. Będą quizy i konkursy np.: quiz ?Milionezy? z wiedzy ogólnej, o 3 poziomach trudności (licealista, student i wykształciuch) ? pytania z wiedzy ogólnej. Dodatkowo, o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 10.00 będzie tzw. ?szybki quiz z wiedzy o uczelni?, pytanie ? odpowiedź ? gadżet. Na rozgrzewkę będą proste pytania za drobne gadżety, później będzie nieco trudniej, bo gra będzie toczyć się o koszulki, kubki a nawet pendrive?y. Nagrody będzie można też zdobywać za rywalizację na x-boxie.

Targom towarzyszyć będą prezentacje dla uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z matematyki oraz Dni Kariery - Targi Pracy, Praktyk i Staży - największe targi w Polsce. Wydarzenie to jest organizowane od ponad 20 lat w największych ośrodkach akademickich. Targi umożliwiają bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracownikami, wymianę informacji oraz wzajemnych oczekiwań i złożenie aplikacji. Studenci mają możliwość porównania ofert wielu pracodawców i wybrania tej najodpowiedniejszej.

Doradcy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie pomogą niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, kierunku kształcenia oraz w wyborze uczelni i zawodu.

Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizują kiermasz książek. Będzie to prawie 4 tys. publikacji z różnych dziedzin wiedzy, np. poradniki, opracowania literackie, biografie, literatura piękna, bajki, baśnie oraz legendy.