Siemię lniane to małe, niepozorne ziarenka, które regularnie spożywane mogą wpływać pozytywnie na cały organizm, zarówno układ pokarmowy, wygląd skóry i paznokci a także stan włosów. Włączenie nasion do codziennej diety pomoże uporać się z zaparciami oraz wzdęciami, a także przyczyni się do szybszej utraty zbędnych kilogramów.

O suplementach diety z pewnością słyszała zdecydowana większość z nas. Na rynku istnieje cały szereg takich produktów, a ich właściwości są naprawdę rozmaite. Co więcej, z roku na rok pojawiają się coraz nowsze i lepiej dostosowane suplementy, które mogą wspierać nasz organizm w maksymalnym stopniu. Z drugiej strony istnieje również wiele obaw przed ich stosowaniem, dlatego warto jest się im bliżej przyjrzeć i sprawdzić czym one w rzeczywistości są. Pamiętajmy, że jest to coś co trafia bezpośrednio do naszego organizmu, dlatego należy podejść do tego z rozwagą.

Warzywa to pyszne i zdrowe produkty, które powinny gościć w każdym zdrowym jadłospisie. Z pewnością każdy ma pośród nich swoich ulubieńców, ale warto jest urozmaicać swoją dietę za pomocą różnych produktów. Które z nich posiadają atuty, dzięki którym mogą zagościć częściej na naszych talerzach?

Mikrobiom o właściwym składzie wspiera pracę układu pokarmowego, ma wpływ na pracę mózgu i samopoczucie oraz korzystnie działa na odporność i funkcjonowanie całego organizmu. Warto o niego zadbać już od pierwszych dni życia. Poznaj 8 sprawdzonych sposobów na wsparcie dobroczynnych bakterii jelitowych.

Więcej artykułów…