Zawód pielęgniarki nie jest zawodem łatwym. Nie dosyć, że wymaga ciągłego zaangażowania sił fizycznych i uwagi, to jeszcze na osobach wykonujących ten zawód ciąży duża odpowiedzialność. Pielęgniarka środowiskowa sprawuje stałą opiekę nad osobą ubezpieczoną a także nad jej rodziną w miejscu zamieszkania i nauki. Co należy do obszaru jej działalności?

Koncentrator tlenu to nowoczesne urządzenie, które używane jest do leczenia chorób płuc lub chorób serca przebiegających z niewydolnością oddechową. W tym krótkim artykule przedstawione zostały informacje na temat tego, czym jest to urządzenie, jak je używać, jak wybrać najlepszy sprzęt oraz jak odpowiednio ustawić.

Dezynfekcja rąk, noszenie maseczek oraz dystans społeczny to trzy główne zalecenia pandemiczne. Uważa się, że po zakończeniu pandemii powoli będziemy rezygnować z noszenia maseczek, dystans społeczny z czasem będzie się skracał, ale dezynfekcja dłoni pozostanie z nami na długie lata. Bo aż 80% chorób przekazywanych jest przez dotyk i aby zmniejszyć to ryzyko musimy dużą uwagę przykładać właśnie do ich higieny. Dlatego też coraz częściej spotykamy na swojej drodze stacje do dezynfekcji rąk.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć - ta stara prawda ma się dobrze niezależnie od czasów w jakich jest wypowiadana. W ostatnich miesiącach jesteśmy jednak szczególnie uwrażliwieni na profilaktykę zdrowotną, ze względu na epidemię wirusa COVID-19. I o ile na przebieg pandemii nie mamy większego wpływu, tak za ochronę własnego zdrowia odpowiadamy sami. Co możemy zrobić, by nie dać wirusowi szans?

Więcej artykułów…