19
Śr, Cze

Operacje zaćmy za granicą to jeden z powodów dla których wielu Polaków cierpiących na odbierającą im wzrok chorobę nie muszą dziś czekać w długich kolejkach spotykanych w szpitalach wykonujących zabieg w ramach NFZ w kraju. Brak czasu oczekiwania dłuższego niż 30 dni i ogromne różnice w terminach przyjęć pacjentów to jednak niejedyny powód, dla którego wyjazdy za granicę zyskały wśród pacjentów tak duże zainteresowanie i coraz większe zaufanie. Czym różnią się operacja zaćmy w Polsce a za granicą i kiedy warto zdecydować się na tę drugą opcję?

Ryzyko wystąpienia próchnicy u dzieci występuje od momentu pojawienia się zawiązków zębów mlecznych. Od najmłodszych lat, a nawet miesięcy dziecka należy dbać o higienę jamy ustnej, która u niemowląt powinna być przeprowadzana przez opiekuna, przy użyciu specjalnej szczoteczki. Dziecko kilkuletnie, umiejące samodzielnie myć zęby, mimo szczerych chęci samodzielnego działania, trzeba doglądać w czynności mycia zębów oraz pomagać doczyścić trudno dostępne przestrzenie, minimalizując ryzyko pojawienia się próchnicy. Choroba ta jest bardzo powszechna, zwłaszcza u dzieci, które uwielbiają produkty słodzone, sprzyjające jej rozwojowi.

Hematologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami krwi i układu krwiotwórczego. Jest to nauka interdyscyplinarna, mocno powiązana z transfuzjologią, immunologią i serologią.

Więcej artykułów…