Potówki są zmianami skórnymi, które objawiają się w postaci małych, swędzących krostek, które pojawiają się na całym ciele, niezależnie od wieku (często pojawiają się u noworodków i niemowlaków) w efekcie przegrzania się ciała. Pojawiają się w skupiskach, zazwyczaj w takich miejscach jak twarz, kark, plecach, brzuch, a także pachwinach oraz na stopach, dłoniach i klatce piersiowej. Ich powstanie nie potrzebuje zbyt wiele czasu, na szczęście można je w dosyć prosty sposób pozbyć. W jaki sposób najlepiej pozbyć sie potówek, tak by nie pojawiały się ponownie. Czy warto wykonać testy diagnostyczne skóry?

Wiele substancji wpływa na potencję u mężczyzn. Badaniom w tym zakresie poświęcona jest ogromna liczba publikacji. Warto scharakteryzować negatywne skutki tych substancji, o których prawie wszyscy słyszeli, a wielu miało nawet z nimi kontakt. Mowa o zwykłych środkach tzw. substancjach psychotropowych - tj. substancje wpływające na psychikę. Przede wszystkim są to alkohol, nikotyna i narkotyki.

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej – tak brzmi pełna nazwa dolegliwości potocznie nazywanej „łokciem tenisisty„ Choroba ta wcale nie dotyczy jedynie zawodowych sportowców. Choć kłujący ból występujący w obrębie łokcia bywa dolegliwy, należy pamiętać, że łokieć tenisisty można dość łatwo i skutecznie wyleczyć. Podejrzenia wystąpienia dolegliwości należy skonsultować z lekarzem. Mając jednoznaczną diagnozę, można rozpocząć leczenie. W dalszej części artykułu znajdziesz pięć najczęściej stosowanych metod leczenia „łokcia tenisisty”, które przynoszą widoczne rezultaty i przyspieszają powrót do pełnej sprawności.

Z telemedycyną większość pacjentów miała już kontakt i to nie raz. Szczególnie w ostatnim roku, kiedy w wyniku pandemii zostały narzucone liczne ograniczenia, telemedycyna stała się powszechnie stosowaną metodą kontaktu lekarza z pacjentem. Warto jednak zwrócić uwagę, że telemedycyna to nie tylko telefoniczne konsultacje, ale wiele rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach.

Więcej artykułów…