Z telemedycyną większość pacjentów miała już kontakt i to nie raz. Szczególnie w ostatnim roku, kiedy w wyniku pandemii zostały narzucone liczne ograniczenia, telemedycyna stała się powszechnie stosowaną metodą kontaktu lekarza z pacjentem. Warto jednak zwrócić uwagę, że telemedycyna to nie tylko telefoniczne konsultacje, ale wiele rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach.

Na Twoim nosie i policzkach ciągle zauważasz niewielkie, ale uciążliwe czarne kropki? To najprawdopodobniej zaskórniki, pierwszy z objawów trądziku zaskórnikowego. Choroba ta stanowi bardzo powszechny problem wśród wielu osób, nie tylko nastolatków, ale i dorosłych. Na uporczywe i trudne do usunięcia zaskórniki narzekają przede wszystkim kobiety, a w szczególności te, które są posiadaczkami cery tłustej. Jakie są przyczyny trądziku zaskórnikowego u dorosłych i jak się go pozbyć?

Kaszel to jeden z najbardziej typowych objawów przeziębienia i grypy. Ustalenie przyczyny dolegliwości i podjęcie leczenia pozwoli uniknąć groźnych dla zdrowia powikłań. W aptekach dostępne są leki bez recepty, które można stosować bez konsultacji z lekarzem. Pojawia się tylko pytanie, jakie tabletki przeciwkaszlowe lub syrop na kaszel wybrać? Podpowiadamy!

Więcej artykułów…