Przyjmowanie antybiotyku to w pewnych sytuacjach konieczność, jednak należy pamiętać, że wyjaławia on florę bakteryjną jelit, ponieważ działa nie tylko na bakterie chorobotwórcze, ale także niestety na te dobroczynne. Jak zadbać o florę bakteryjną dziecka w trakcie i po antybiotykoterapii? Podpowiadamy.

Trudności z wypróżnianiem określane mianem zaparć to problem bardzo powszechny i wciąż dla wielu wstydliwy. Zazwyczaj towarzyszy mu bowiem szereg innych, niekiedy mocno uciążliwych dolegliwości. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim wzdęcia, bóle i skurcze brzucha, a także nieprzyjemne uczucie ciężkości.

Olejek CBD wytwarza się z konopi siewnych. Wbrew głosom, które się słyszy, nie jest on psychoaktywny. Wręcz przeciwnie – ma wiele właściwości pozytywnie oddziałujących na zdrowie. Pomaga w leczeniu wielu dolegliwości i chorób, co potwierdzają także lekarze. Jak działa ten olejek i jak należy go używać? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Potówki są zmianami skórnymi, które objawiają się w postaci małych, swędzących krostek, które pojawiają się na całym ciele, niezależnie od wieku (często pojawiają się u noworodków i niemowlaków) w efekcie przegrzania się ciała. Pojawiają się w skupiskach, zazwyczaj w takich miejscach jak twarz, kark, plecach, brzuch, a także pachwinach oraz na stopach, dłoniach i klatce piersiowej. Ich powstanie nie potrzebuje zbyt wiele czasu, na szczęście można je w dosyć prosty sposób pozbyć. W jaki sposób najlepiej pozbyć sie potówek, tak by nie pojawiały się ponownie. Czy warto wykonać testy diagnostyczne skóry?

Więcej artykułów…