Większość stomatologów podkreśla, że z pierwszą wizytą kontrolną uzębienia dziecka nie powinno się zwlekać. Tak naprawdę im wcześniej tym lepiej. Nawet jeśli dziecko ma dopiero kilka ząbków, to dzięki regularnym wizytom w gabinecie stomatologicznym oswoi się z nim oraz będzie odpowiednio przygotowane do kompleksowego przeglądu lub zabiegów.

Dziś wizyta u lekarza bardzo często nadal wymaga od pacjentów gromadzenia wielu różnych dokumentów w formie papierowej. Prowadzi to przede wszystkim do tego, że często dochodzi do ich zgubienia lub po prostu nie są one przynoszone na wizyty. Jednak w XXI wieku istnieją bardzo nowoczesne rozwiązania pozwalające poradzić sobie z nadmierną biurokracją oraz sporą liczbą papierowych dokumentów. Mowa tutaj o aplikacji Informacje medyczne, dlatego też sprawdź koniecznie, czym ona jest i jakie korzyści daje.

Współczesny świat rozwija się bardzo dynamicznie, skupiając ludzi, a zwłaszcza dzieci i młodzież wokół niebieskich ekranów telefonów i tabletów. Rozwój techniki oprócz olbrzymich korzyści niesie ze sobą także szereg niekorzystnych zjawisk, jak uzależnienie ludzi od internetu i ich znaczne ograniczenie aktywności fizycznej na rzecz długich godzin spędzanych przed szklanym ekranem laptopa czy telefonu.Takie zjawiska stają się wyjątkowo groźne dla dzieci i młodzieży, bo jak żadne inne negatywnie wpływają na ich zdrowie i samopoczucie. Dlatego już od najmłodszych lat należy rozwijać w dzieciach pasję do sportów i różnego rodzaju aktywności, by rozwijali się harmonijnie i zdrowo.

Więcej artykułów…