Z życia wzięte

Wyjątkowe wnętrza zawsze cieszą nasze oko, a sypialnia to szczególne miejsce w każdym domu. To tutaj spędzamy sporą część swojego życia, dlatego warto sprawić, by wystrój był idealny. W sypialni nie zagracamy przestrzeni zbędnymi meblami, dlatego aranżację musimy tworzyć dodatkami. Jednym z nich jest narzuta, ten niepozorny element pomoże nam odmienić nasze wnętrze.

Aranżacja nie do poznania

Zwyczajna sypialnia stanie się wyjątkowa jeśli pokusimy się o ciekawe dodatki. Niezbędnym gadżetem w każdej sypialni jest narzuta, która w prosty sposób nada naszemu wnętrzu charakteru. Możemy bawić się jej kolorem, materiałem i ułożeniem. To nie tylko dekoracyjne rozwiązanie, ale też bardzo funkcjonalne. Dzięki niej z naszego łóżka będzie mogli korzystać cały dzień. Zmieniając narzutę co jakiś czas możemy na nowo aranżować nasze wnętrze. Wybór idealnej narzuty zacznijmy jednak od doboru odpowiedniej tkaniny. Powinna ona pasować do materiału, z którego wykonana jest nasza pościel i poszewki. Wyjątek stanowią narzuty satynowe, nie powinniśmy ich łączyć z pościelą z satyny. Powód jest bardzo oczywiste narzuta będzie się ciągle zsuwać, satyna idealnie pasować będzie do pościeli z kory. Jeśli nie lubimy prasować nie wybierajmy narzut z bawełny. Ta tkanina wymaga specjalnej dbałości, gdyż ma tendencję do zagnieceń. Najbardziej bezproblemowym rozwiązaniem są narzuty wykonane z akrylu i poliestru. Te materiały nie wymagają prasowania i bardzo szybko schną. Kiedy chcemy dostosować kapę do pory roku pamiętajmy, że w lecie sprawdzą się pledy, które są cienkie i nie będą nas nadmiernie ogrzewać. W zimie lepszym rozwiązaniem są narzuty pikowane, które posiadają dodatkową warstwę włókniny. Kapy są bardzo praktycznym rozwiązaniem, które pomoże nam uchronić nasze łóżko przed kurzem. A w ciągu dnia chronią naszą pościel od jego osiadania. Są zdecydowanie łatwiejsze do prania od grubej pościeli.(źródło: http://www.madley.pl/sypialnia/narzuty-na-lozka.html )

Dopasuj rozmiar do łóżka

Rozmiar narzuty ma duże znaczenie. Musimy zastanowić się w jaki sposób chcemy okrywać nasze łóżko. Możemy nakładać narzutę na całe łóżko lub pod materac. W pierwszym przypadku jej wielkość powinna być taka abyśmy bez problemu mogli zakryć z każdej strony całe łóżko, aż do podłogi. Dlatego mierzymy nasze łóżko i otrzymane pomiary powiększamy o wysokość naszego łóżka od podłogi do materaca. Kiedy chcemy narzutę zakładać pod materac musimy jedynie zmierzyć materac jego szerokość, długość i wysokość. Do zebranych pomiarów dodajmy ok. 10-20 cm, które pozwoli nam na swobodne jej wsunięcie pod materac.

Idealny sposób na zmianę wnętrza

Dodatki to doskonały sposób na zmianę wyglądu naszego wnętrza. W sypialni ich idealnym przykładem są poduszki, zasłony i narzuta. Wybierając odpowiednią kapę możemy nadać naszej sypialni elegancji, decydując się na ciekawy kolor ożywimy wnętrze. Narzuty z falbanami w pastelowych kolorach dodadzą pomieszczeniu stylu i domowej atmosfery.