Z życia wzięte

Kiedy spadają na nas kłopoty natury prawnej często jesteśmy po prostu przerażeni. Zastanawiamy się jak zareagować i wybrnąć z trudnej sytuacji. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, oczywiście nie będziemy w stanie rozwiązać problemu. Dlatego zamiast tracić czas na nerwy i przewidywanie, co nas czeka, lepiej udać się do kancelarii adwokackiej i skorzystać z fachowej pomocy.

 

Nie tylko proces sądowy…

Wyobrażając sobie pracę adwokata, skupiamy się przede wszystkim na jego roli odgrywanej na sali sądowej. Rzeczywiście, nie sposób myśleć o udziale w procesie, gdy nie towarzyszy nam profesjonalista, który przygotuje nas do niego, wyjaśni wszelkie wątpliwości, powie, jak mamy się zachować podczas rozprawy.

Jednak adwokat świadczy usługi w znacznie szerszym zakresie, niż wielu z nas uważa. Udziela porad prawnych, sporządza umowy i opinie prawne, zajmuje się obsługą prawną firm, windykacją należności, opracowywaniem projektów aktów prawnych, prowadzi mediacje oraz postępowania polubowne, czy występuje przed różnymi instytucjami.

Nie możemy również nie wspomnieć, że dobry prawnik to ten, który nie tylko zna przepisy, ale też funkcjonowanie systemu prawnego, potrafi interpretować oraz szukać. Jego wiedza jest ogromna i kiedy tylko znajdujemy się w sytuacji, która wymaga pomocy adwokata powinniśmy od razu odwiedzić kancelarię. Im dłużej zwlekamy, tym większa szansa na to, że problem się pogłębi, a jego rozwiązanie będzie jeszcze trudniejsze, niż początkowo mogło się wydawać.

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Adwokacką Katarzyny Kozieł-Kozłowskiej w Kielcach
www.adwokat-kielce.com