Z życia wzięte

Polacy coraz chętniej i coraz więcej inwestują w swoją wiedzę. Ogromnym powodzeniem cieszą się wszelkie kursy i warsztaty doszkalające, a także internetowe e-kursy i webinaria. Okazuje się, że najwięcej wydajemy na naukę języków . Są to niemałe wydatki ? koszt semestralnego kursu w szkole językowej to min. 500 złotych, natomiast średni koszt lekcji z prywatnym korepetytorem, wynosi od 50 do 100 złotych za godzinę! Jak pogodzić to z dość ograniczonym budżetem?

Ćwicz samodzielnie

Szybkość, z jaką uczymy się danego języka, zależy od naszego indywidualnego podejścia do nauki, a także ilości czasu, jaki na nią poświęcamy. Nawet najlepszy korepetytor nie wystarczy, jeśli sami nie będziemy systematycznie ćwiczyć. Na rynku pełno jest pomocy naukowych dedykowanych osobom uczącym się samodzielnie ? najpopularniejszymi z nich są Fiszki. Ważna jest tu systematyka i powtarzalność ? 1-2 dwie godziny każdego dnia na naukę języka dadzą nieporównywalne efekty. Staraj się czytać obcojęzyczną prasę i próbuj ją tłumaczyć. Nawet kilka zdań dziennie będzie cennym doświadczeniem. Po jakimś czasie możesz także spróbować słuchać radia i oglądać zagraniczną telewizję. W ten sposób osłuchasz się z językiem, a kontekst wypowiedzi sprawi, że szybko zapamiętasz nowe słownictwo.

Korzystaj z e-kursów językowych

Nieocenioną pomocą, zwłaszcza przy nauce gramatyki są internetowe kursy językowe. Są one znacznie tańsze niż kursy w szkołach, a przy naszej dokładności, przynoszą nie mniejsze efekty. Ich cenę dodatkowo obniżą kupony rabatowe dostępne w sieci. Znajdziesz je na stronach ze zniżkami jak Kupon.pl, mojekupony.pl czy Newsweek/kupony-rabatowe. Współpracując z wieloma portalami edukacyjnymi i księgarniami internetowymi, strony te oferują najlepsze oferty promocyjne dla wszystkich, chcących uczyć się języka w domu. Kody rabatowe na kurs językowy w Kupon.pl pozwolą zaoszczędzić nawet 40% ceny.  Warto zajrzeć tu przed wyborem odpowiedniego kursu.

Rozmawiaj

Jedną z najskuteczniejszych form nauki języka są konwersację. Nie oznacza to jednak, że musisz wydawać fortunę na prywatne korepetycje z native speakerem. Dużo tańszym rozwiązaniem będzie pomoc studenta lingwistyki. Sprawdź także serwisy społecznościowe dedykowane wymianie kompetencji. Być może posiadasz jakąś umiejętność, którą mógłbyś komuś przekazać? Może to być gra na instrumencie, ciekawe hobby, zdolności kulinarne czy znajomość innego języka obcego. Zaoferuj swoją pomoc w zamian za naukę. Będziesz zaskoczony jak przyjemna może być wspólne zdobywanie wiedzy!