Z życia wzięte

Oświetlenie wnętrza to nie tylko zadbanie o funkcjonalność. To także szansa, aby połączyć konieczne z pożytecznym. Wszem i wobec wiadomo, że oświetlenie zwykle kojarzy się z lampami i kinkietami. Największą uwagę natomiast skupiamy wokół aranżacji salonu - wszak to centrum każdego mieszkania i domu. Postaramy się powiązać te dwa aspekty, przedstawiają uniwersalny i niezawodny sposób dobierania lamp do salonu.

Jaka lampa do salonu?

Przed uzyskaniem odpowiedzi na to pytanie, należy obiektywnie rozejrzeć się po naszym wnętrzu. Jeżeli salon nie jest duży - oświetlenie będzie zupełnie inne. Jeżeli natomiast mamy do dyspozycji dość pokaźny metraż - możemy śmiało odsunąć problemy metrażowe na bok. Załóżmy więc, że dysponujemy pokaźnej przestrzeni salonem. Na co zwracać uwagę przy wyborze lamp?

  • Na ich rodzaj - od tego zaczynamy. Jeżeli mamy duży salon, wybieramy lampę podłogową. Dużą, stojącą lampę, często ustawianą przy komplecie wypoczynkowym lub w rogu pomieszczenia. Jeżeli natomiast dysponujemy mniejszym metrażem - rozwiązaniem są mniejsze lampy na stół lub podwieszane kinkiety.
  • Na ich rozmieszczenie - lampa powinna być w newralgicznym miejscu. Takim miejscem w salonach jest komplet wypoczynkowy lub stół. Oświetlenie powinniśmy ustawić stosunkowo blisko miejsca, w którym będziemy spędzać najwięcej czasu.
  • Na styl i kolorystykę lampy - to element aranżacji. W zależności do stylu, w jakim urządziliśmy salon, do tego właśnie stylu i kolorystyki powinniśmy dobrać lampę. Możemy zachować harmonię kolorów lampy i mebli lub zdecydować się na kontrast (w nowoczesnych salonach, które zwykle utrzymane są w ciemnych i jasnych kolorach, często stosuje się jaskrawe lampy, które wprowadzają świeży powiew nowości kolorystycznej).
  • Na oszczędność - nie możemy się oszukiwać - dobra lampa to oszczędna lampa. Coraz więcej osób decyduje się na lampy LED. W końcu mówimy o nowoczesności, więc w nowoczesnym wnętrzu oświetlenie także powinno być nowoczesne.

Wybór lampy do salonu to podstawa. Wcale nie taka trudna, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kilka wskazówek, aby cieszyć się dopasowaną do salonu lampą.

Stylowe lampy kupisz w sklepie Elitelight.pl - sprawdź