Z życia wzięte

Pozycjonowanie lokalne określane jest mianem pozycjonowania regionalnego. Jest to popularne ostatnimi czasy narzędzie marketingowe, które pozwala osiągać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania zarówno dużym firmom, jak i przedstawicielom sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

W pozycjonowaniu lokalnym chodzi o to, aby frazę kluczową definiującą działalność danej firmy połączyć z jej lokalizacją. Jeżeli więc dla przykładu firma funkcjonująca na terenie Warszawy zajmuje się skupem używanych samochodów, to jej stronę pozycjonuje się pod określeniem ?skup samochodów Warszawa? zamiast pod samym ?skup samochodów?. Oczywiście, zalety pozycjonowania lokalnego są doskonale znane również i tym firmom, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj ? wtedy we frazie zamiast nazwy jednej miejscowości pojawia się ich kilka.

Co daje takie pozycjonowanie? Jak zapewniają specjaliści z http://www.eactive.pl/, dobieranie słów kluczowych pod takim właśnie kątem jest bardzo efektywne ? dużym plusem pozycjonowania lokalnego jest to, że nieduże przedsiębiorstwa mogą konkurować o pozycję w sieci ? a tym samym o klientów ? z największymi firmami zdobywającymi swoich klientów za pośrednictwem Internetu. Stosowanie pozycjonowania lokalnego oznacza dla firmy szereg korzyści.

Po pierwsze ? bardziej sprecyzowane frazy kluczowe zawęża krąg konkurentów zabiegających o jak najwyższą pozycję.

Po drugie ? optymalizacja lokalna ułatwia nawiązanie kontaktów z tymi klientami, którzy są zainteresowani skorzystaniem z określonych usług na konkretnym terenie.

Po trzecie ? dla firmy oznacza to oszczędności. Wynikają one z tego, iż frazy wykorzystywane w pozycjonowaniu lokalnym są tańsze aniżeli ogólne słowa kluczowe i wymagają mniejszych nakładów pracy ze strony pozycjonera.

Po czwarte ? pożądanych rezultatów można spodziewać się w krótszym czasie. W dzisiejszych czasach konkurencja w każdej branży jest ogromna, więc i przykucie uwagi odbiorców nie jest proste. Trudno też sobie wyobrazić, by firma nie reklamowała się w Internecie będącym aktualnie najpotężniejszym środkiem masowej komunikacji.

Na korzyść pozycjonowania lokalnego przemawia ponadto fakt, iż klientom firmy lokalne dobrze się kojarzą ? są one pozytywnie postrzegane. Informacji na ich temat konsumenci szukają przede wszystkim w Internecie. Warto zatem to wykorzystać na potrzeby kampanii marketingowej.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, iż firma powinna posiadać mobilną wersję swojej strony ? do korzystania z sieci wykorzystywane są bowiem urządzenia mobilne takie jak m. in. smartfony czy tablety.