Z życia wzięte

Regionalnych mechaników samochodowych często nie stać na profesjonalne wyposażenie własnego warsztatu samochodowego, w sytuacji gdy już posiadają dogodne miejsce do założenia własnej działalności gospodarczej problemem staje się wyposażenie warsztatu w specjalistyczny oraz fachowy sprzęt do diagnostyki pojazdów czyli komputery diagnostyczne, montażownice, lub podnośnik dwukolumnowy niezbędny do pracy w warsztacie nieposiadającym własnego kanału

Dofinansowania unijne dla wyposażenia warsztatów mechaniki samochodowej szansą na rozwój?

Regionalnych mechaników samochodowych często nie stać na profesjonalne wyposażenie własnego warsztatu samochodowego, w sytuacji gdy już posiadają dogodne miejsce do założenia własnej działalności gospodarczej problemem staje się wyposażenie warsztatu w specjalistyczny oraz fachowy sprzęt do diagnostyki pojazdów czyli komputery diagnostyczne, montażownice, lub podnośnik dwukolumnowy niezbędny do pracy w warsztacie nieposiadającym własnego kanału.

Specyfika branży motoryzacyjnej w kraju sprzyja rozwoju regionalnych warsztatów mechaniki samochodowej. Możecie pytać czym jest to spowodowane - kupujemy coraz więcej używanych samochodów, których nie obejmuje już usługa ubezpieczenia autocasco. Toteż naprawa samochodów dziesięcioletnich i starszych leży po stronie warsztatów mechaniki samochodowej.

Klimatyzacja samochodowa, diagnostyka pojazdów czy wulkanizacja, w co inwestować?

Inwestycja w kompletny serwis do klimatyzacji samochodowej również należy do opłacalnych kosztów regionalnych warsztatów mechaniki samochodowej. Jednak ciężko jest początkującym przedsiębiorstwom zainwestować w taki profesjonalny sprzęt. Niejednokrotnie odwiedzając miejscowe warsztaty mechaniki pojazdowej, nie załatwimy wszystkich bieżących napraw w jednym miejscu. W innym miejscu dokonamy bieżącej naprawy klocków hamulcowych i innych części mechanicznych regularnie wymienianych. Diagnostyka samochodowa realizowana w miejscowym warsztacie również będzie przeprowadzona pieczołowicie i dokładnie zgodnie z tezą, że zadowolony klient zawsze wróci.

Warsztaty mechaniki pojazdowej wyposażone w specjalistyczny sprzęt dobrych marek takich jak m.in. kompresory Werther, Uni-trol , Klucze Yato, czy narzędzia King Tony, to już sprzęt z najwyższej półki i nie każdy serwis może poszczycić się takim wyposażeniem. Na ratunek lokalnym warsztatom samochodowym przychodzą dofinansowania z unii europejskiej i firmy oferujące po bardzo korzystnych cenach realizacje pożyczek unijnych dla małych, regionalnych firm. Dzięki takim właśnie projektom dużo lokalnych przedsiębiorstw poradziło sobie na rynku, a obecnie rozwijają swoją działalność.

Do firm współpracujących z nowymi przedsiębiorcami należy m.in. firma Moto Dakar, która oferuje swoim klientom nie tylko pomoc w doborze specjalistycznego sprzętu, ale również realizuje dofinansowania z pożyczek na rozwój lub na otwarcie nowej działalności gospodarczej z projektu Unii Europejskie,j a posiadany przez nich sprzęt to wyłącznie produkty najlepszej marki uznawane za najlepsze w swojej klasie, w skład których wchodzą m.in. kompletne wyposażenie warsztatów samochodowych czy wyposażenie wulkanizacji.